Domov spravidla nie je iba miestom, kde sa vraciame po osem hodinovej pracovnej dobe na prespatie. Je to miesto, ktoré dýcha nami, našou esenciou. Miesto, do ktorého svojou energiou vnášame kus seba, svoj otlačok. Práve takýto prístup k vnímaniu toho, čo domov v skutočnosti je, je správny a zmysluplný.
Takýmto spôsobom vytvoríme miesto, ktoré združuje všetkých členov rodiny, ktorí sa tu cítia príjemne a hlavne bezpečne. To znamená, že doma sa môžu podeliť so svojim zážitkami, ktoré ich obohatili v priebehu dňa mimo domu, ale aj so svojimi nezdarmi, starosťami a v každom prípade nájdu pochopenie a povzbudenie od zvyšku rodiny. Domov je miesto, ktoré spája. Ako k tomu prispieť svojou vlastnou snahou, aby sa náš byt alebo dom stal skutočným domovom?
V prvom rade sa už pri samotnom zariaďovaní berie do úvahy štýl, ktorý jednotlivým členom rodiny vyhovuje, ktorý ich vystihuje a rezonuje s nimi. Dávate prednosť minimalistickému modernému alebo škandinávskemu či vidieckemu štýlu? Páči sa vám a vyhovuje vám zariadenie, ktoré sa uberá v novodobom a nadčasovom smere, alebo uprednostňujete prírodné materiály ako je drevo, jednoduchosť a doplnky? To všetko je potrebné zvážiť a prebrať už pri prvotnom zariaďovaní bytu či domu a na základe toho sa rozhodnúť pri výbere nábytku, materiálov, vzorov a farieb.
V ponímaní minimalistického štýlu, ktorý získal svoje minuloročné prvenstvo, sa neodporúča prehnané zdobenie. Príbytok sa udržuje v čistote, jednotlivé spotrebiče sú zabudované, priestor je svetlý, čím sa opticky dosiahne jeho zväčšenie. V tomto prípade sa vyhnite tmavým farbám a masívnemu nábytku, ktorý sa spája s viktoriánskym štýlom a vnáša do príbytku istú vznešenosť a eleganciu. Naproti tomu drevené a kožušinové materiály, množstvo vankúšov, zapálený oheň v krbe, jemné a pastelové farby naznačujú svojím popisom spomínaný škandinávsky štýl, ktorý vďaka svojej jedinečnosti a prirodzenosti nie je na výraznom ústupe v porovnaní s minimalizmom.